SOCIAL MEDIA

БлогМас ден 14: Мојата омилена Есенс течна пудра

December 14, 2021


Драги мои, добредојдовте во БлогМас ден 14 😊

За денес се одлучив да ви напишам една кратка рецензија за мојата омилена течна пудра, од кој друг ако не од Есенс Козметикс.


Минатата година Есенс Козметикс лансираше нова течна пудра која само што стигна во нашите дрогерии веднаш отидов и ја купив за да ја испробам.

БлогМас ден 13: Мојот омилен Есенс хајлајтер

December 13, 2021


Драги мои, добредојдовте во БлогМас ден 13!

Мора да признаам дека полека, но сигурно почнувам да го чувствувам оној познат burn out од кој сите Јутубери се жалат штом стигнат до половина на ВлогМас периодот.

Луѓе... и со право се жалат. ВлогМас како и БлогМас како предизвик претставува еден голем притисок на сите кои се нафаќаат да го прават, па не ретко многумина почнуваат на пола да се откажуваат. Годинава, за разлика од претходните 2, ќе го терам овој БлогМас до крај! Па што сака нека биде 😁

Можеби ќе доцнам со објавување поради работни обврски, но ви ветувам дека ќе имате можност КОНЕЧНО да прочитате комплетни 25 БлогМас објави оваа година.За денес ви спремив една кратка рецензија за мојата омилена хајлајтер палета која е од Есенс Козметикс и се нарекува Choose Your Glow.

БлогМас ден 12: Јас само се шегувам

December 12, 2021

Драги мои, живееме во времиња исполнети со предизвици, предизвици со кои јас лично најдобро се справувам кога ќе им се изнасмеам во фаца.

Па така за денес се решив да ви предложам да погледнете нешто што ќе ве насмее до солзи и ќе ве натера да ги заборавите вашите проблеми барем на 1 час.


Ова Нетфликс стенд ап шоу ми е апсолутен хит кој нуди одлична можност да се ослободите од стресот што се манифестира секојдневно во општеството и ве тера добро да се насмеете на секојдневни апсурди што не опкружуваат сите нас.

БлогМас ден 11: Убиство во Ориент Експрес

December 11, 2021


Драги мои, што велите на тоа да продолжиме онаму каде што застанавме вчера?

Ми причинува посебно задоволство денес да ви зборувам за уште едно, да не речам едно од најпознатите дела на брилијантната Агата Кристи, а тоа е "Убиство во Ориент Експрес".

Ќе пробам накратко да ја доловам оваа книга, бидејќи како и обично со Кристи, верувам дека е најдобро да сте целосно заслепени и да немате идеја што ќе се случува. Би сакала сами да истражувате со вашата лупа и на крај да бидете изненадени кога Поаро детално ќе го наслика решението на случајот!
Па, ајде најпрво да ви дадам еден краток вовед.